Pardubický hacker - logo

Kdo za Pardubickým hackerem stojí?

Za Pardubickým hackerem stojí komunita absolventů, studentů a učitelů soukromé školy DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, Pardubice. DELTA se zaměřuje na výuku programování od roku 2004. Od svých začátků úzce spolupracuje s největší českou softwarovou společností Unicorn, jejíž zaměstnanci na škole přímo učí. Její odborný pedagogický sbor se skládá ze zástupců SW firem, vysokoškolských pedagogů a nadšených "normálních" učitelů. Škola provozuje talentový program DELTA TopGun pro žáky, kteří přicházejí ze ZŠ s pokročilými programátorskými dovednostmi. V posledních 6ti letech obsadili studenti školy v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika 3x první místo a 2x byli druzí. Škola DELTA je také známá aktivní komunitou svých absolventů a studentů, která se školou často spolupracuje na společných projektech.

Logo DELTY
Výsledky DELTY v SOČ

Kontakty

Matouš Volf, "Ruce projektu", volfma@delta-studenti.cz: Matouš je aktuálně student 3. ročníku. Vytváří kompletní vzdělávací obsah celého Pardubického hackera - všechny příklady, automatizované testy, učební texty a odkazy na další studijní materiály. Spolupracuje na technologickém vývoji webového portálu.

Bc. Luboš Zápotočný, "Technologický mozek projektu", zapotocnylubos@gmail.com: Luboš aktuálně studuje 5. ročník FIT ČVUT a je absolventem školy DELTA. Je také jedním z lektorů a mentorů talentového programu DELTA TopGun. Je zodpovědný za použité technologie Pardubického hackera a vede po technické i didaktické stránce Matouše.

Ing. Jiří Formánek, "Ideolog a sponzor projektu", jiri.formanek@delta-skola.cz: Je ředitelem školy DELTA. Pardubického hackera vymyslel, rozdal úkoly a stará se o shánění peněz na realizaci celého projektu.

Pro účely komunikace s účastníky soutěže jsme založili také Discord server. Tam mohou soutěžící pokládat otázky. Ty jsou viditelné pro všechny členy, kteří se mohou setkat s podobným problémem.

Projekt finančně podporují

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, ČR v rámci dotačního programu Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2023,
Národní pedagogický institut, ČR v rámci DIGIakcí.