Nová verze C#

Jazyk C# je od nynějška dostupný ve zbrusu nové verzi 12.0

March 22, 2024 22:16

Již v tuto chvíli na vás v odevzdávacím systému Pardubického hackera čeká nová verze jazyka C# 12.0 (.NET 8.0).

Pro účastníky to znamená především možnost využít funkce, které s sebou nové verze jazyka v průběhu času přinesly. Například je možné vypustit definici class Program a void Main a místo nich psát do zdrojového souboru rovnou takzvaný top-level kód.

Mezi studijními texty je zveřejněn přehled verzí i všech ostatních jazyků, na kterých jsou odevzdaná řešení spouštěna.

V odevzdávacím menu je nyní místo možnosti "C#" dostupné "C# .Net":

Stejná změna nastala také v menu online editoru:

Odevzdaná řešení z minulosti zůstavají beze změn. Nasazení nové verze C# by nemělo zapříčinit žádné komplikace, pokud byste se však přesto potýkali s jakýmikoli potížemi, neváhejte se nám ozvat – vizte sekci Komunikace v nápovědě.

Nový C# ve verzi 12.0 nahradil dosud používanou verzi 8.0 (s kompilátorem Mono 6.8) – to je skok o čtyři roky vpřed!

Matouš Volf
Zpět ke všem článkům